Eaton Jobs

Job Information

Eaton Corporation Controlling Supervisor in BielskoBiala, Poland

Eaton Automotive Systems Sp. z o.o. w Bielsku-Białej ogłasza rekrutację na:

CONTROLLING SUPERVISOR

(Bielsko-Biala, Silesian District, Poland)

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za prowadzenie projektów i analiz z zakresu finansów, dotyczących działalności operacyjnej w Spółce, w zgodzie z zasadami polityk księgowych i USGAAP, a także sporządzanie raportów finansowo- księgowych dla potrzeb Spółki na poziomie operacyjnym. Nadzór nad grupą operacji księgowych wykonywanych w dziale, kreowanie strategii krótkoterminowej dla Linii produktowej Zaworów i budowanie polityk i zasad rachunkowości Spółki w zakresie wskazanym przez przełożonego.

Główne obowiązki:

  • kontrola i nadzór wszystkich operacji finansowych w księgach prowadzonych wg USGAAP

  • Raportowanie wg zasad korporacyjnych Eaton

- Przygotowywanie miesięcznych raportów zamknięcia miesiąca, analiza kluczowych metryk i wariancji do założeń.

  • Przygotowywanie miesięcznych prognoz zgodnie z wymogami Grupy Eaton.

- Przygotowanie Profit Planu oraz nadzorowanie procesu jego konstrukcji zgodnie z wytycznymi.

  • Koordynowanie procesu zamknięcia miesiąca, wsparcie dla Zakładu w kwestii realizacji założonych budżetów

- Nadzorowanie systemu księgowego i ewidencji kosztów produkcji i wyceny magazynów w zakresie zleconym i zatwierdzonym przez przełożonego.

- Zapewnienie zgodności systemu księgowego Spółki z korporacyjnymi i polskimi systemami oraz zasadami kontroli wewnętrznej (miesięczne uzgodnienia grupy kont księgowych)

- Przygotowanie kwotacji nowych produktów oraz wniosków inwestycyjnych (CAR) –strona finansowa

- Wykonywanie pozostałych poleceń przełożonego nie wymienionych w tym zakresie obowiązków, a niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania działu / firmy

Qualifications

Wymagania

- Praktyczna znajomość zasad kontrolingu i zasad raportowania korporacyjnego;

- Znajomość zasad kontroli wewnętrznej;

- Umiejętności interpersonalne, zarządzanie zespołami ludzkimi i praca w zespole;

- Umiejętność obsługi komputera; Excel zaawansowany, aplikacje ERP;

  • Znajomość języka angielskiego – poziom zaawansowany.

We make what matters work. Everywhere you look—from the technology and machinery that surrounds us, to the critical services and infrastructure that we depend on every day—you’ll find one thing in common. It all relies on power. That’s why Eaton is dedicated to improving people’s lives and the environment with power management technologies that are more reliable, efficient, safe and sustainable. Because this is what matters.

We are confident we can deliver on this promise because of the attributes that our employees embody. We’re ethical, passionate, accountable, efficient, transparent and we’re committed to learning. These values enable us to tackle some of the toughest challenges on the planet, never losing sight of what matters.

Job: Finance/Accounting

Region: Europe, Middle East, Africa

Organization: VEH Vehicle Group

Job Level: Team Leader/Supervisor

Schedule: Full-time

Is remote work (i.e. working from home or another Eaton facility) allowed for this position?: Yes

Does this position offer relocation?: No

Travel: Yes, 10 % of the Time

Eaton is an Equal Opportunity and Affirmative Action Employer. Eaton is committed to ensuring equal employment opportunities for all job applicants and employees. Employment decisions are based upon job-related reasons regardless of an applicant's race, color, religion, sex, sexual orientation, gender identity, age, national origin, disability, marital status, genetic information, protected veteran status, or any other status protected by law.

DirectEmployers